Test wiertarek do metalu marki Bernardo

Postanowiliśmy przetestować kilka modeli wiertarek od producenta Bernardo. Poniżej przedstawiamy Ci wiertaki, które wybraliśmy z różnych grup cenowych oraz możliwości, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Wiertarka kolumnowa SBM 25

Dla mniej wymagających użytkowników będzie to idealne rozwiązanie, tym bardziej, iż kosztuje poniżej w granicach 1500 zł. Jest to bardzo solidnie wykonana wiertarka, która doskonale sprawdzi się w małym warsztacie. Posiada aluminiowe koła pasowe, dzięki którym może pracować bardzo cicho. Za napęd odpowiada w tym wypadku silnik zgodny ze standardem IP 54.

Wiertarka Magnetyczna MD 3550 AUTO

Kolejna wiertarka w naszym zestawieniu pochodzi z nieco wyższej półki cenowej, bowiem kosztuje około 4500 zł. Jest to jednak bardzo precyzyjny sprzęt, którego cechą charakterystyczną jest mocna konstrukcja. Silnik zamontowany w urządzeniu ma moc 1100 W i gwarantuje komfortowe wykonywanie wierceń nawet w twardych materiałach. Nie można także zapominać o funkcji automatycznego przesuwu wrzeciona.

Wiertarka stołowa GB 30 TV

Najdroższy sprzęt na naszej liście, bowiem koszty wahają się w granicach 14 tysięcy złotych. Niemniej jednak inwestycja ta jak najbardziej się opłaca, ponieważ w zamian otrzymujemy sprzęt najwyższych lotów. Wiertarka wyposażona została w automatyczne przesuwanie wrzeciona, a jej konstrukcja pozwala na używanie jej w różnorakich warsztatach. Można nią wykonywać wiercenia do 30 mm.

To wszystko?

Oczywiście oferta marki Bernardo nie kończy się na tych modelach, ponieważ na stronie producenta znajdziesz ich znacznie więcej, do czego Cię gorąco zachęcamy. My skupiliśmy się na tym, aby wybrać sprzęt z kilku przedziałów cenowych, aby wskazać Ci ewentualny kierunek w poszukiwaniach najlepszej wiertarki.